Wirtualna makieta zakładu to nowoczesne narzędzie, które przeznaczone jest do prezentacji przedsiębiorstwa. Znajduje ona zastosowanie także w edukacji. Taka aplikacja to doskonały sposób na oprowadzenie wycieczki pokazanie kluczowych budynków i wyjaśnienie widzom, jak przebiegają procesy technologiczne w obszarze konkretnych obiektów. Z wirtualnych makiet korzystają oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, spalarnie, zakłady  przemysłowe czy energetyczne. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, jakie korzyści wynikają ze stosowania tego typu aplikacji.

Jak wygląda i z jakich funkcjonalności składa się wirtualna makieta zakładu?

Oferowana przez naszą firmę wirtualna makieta zakładu  to aplikacja, interaktywna prezentacja która może być wyświetlana jest na dotykowym ekranie lub stronie internetowej przedsiębiorstwa. Użytkownik może samodzielnie wybierać w aplikacji poszczególne opcje i obrazy, które go najbardziej interesują. Dzięki temu można w sprawny sposób zaprezentować całą infrastrukturę lub przedstawić skomplikowane procesy produkcji.

Tworzona przez naszą firmę wirtualna makieta przedsiębiorstwa jest optymalnie dostosowywana do wymagań klienta. Oferowane przez nas aplikacje różnią się w zależności od specyfiki grupy odbiorców, do której są kierowane. Stopień skomplikowania animacji czy wizualizacji może być schematyczny lub rozbudowany w zależności, czy naszymi widzami jest wycieczka szkolna czy grupa doświadczonych inżynierów.

Co zyskujemy, robiąc wirtualną makietę zakładu?

Wirtualna makieta zakładu to przede wszystkim niezwykle dokładna i kompleksowa prezentacja przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nich procesów. Nasi pracownicy zajmujący się wykonaniem aplikacji to specjaliści posiadający dużą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie prezentacji złożonych procesów. Dzięki ich umiejętnościom i zaangażowaniu nasi klienci dostają wirtualną makietę dostoswaną do swojego zakładu, która wiernie obrazuje odbywające się w nim procesy technologiczne. Interaktywny sposób prezentacji skomplikowanych procesów przemysłowych lub energetycznych to doskonała metoda na ich lepsze poznanie i zrozumienie.

Wirtualne makiety zakładów są świetnym materiałem dydaktycznym ułatwiającym poznanie wszystkich procesów odbywających się na terenie prezentowanego przedsiębiorstwa. Mogą być one wykorzystywane podczas wycieczek szkolnych lub prezentacji zakładu przed grupą odwiedzających. Wirtualne modele są efektowne i intuicyjne w obsłudze. Gwarantują jasność przekazu, a wszystkie nawet skomplikowane wiadomości z zakresu funkcjonowania danego zakładu są w nich przedstawione w prosty, intuicyjny i przejrzysty sposób ułatwiający zrozumienie procesów produkcyjnych bądź procesów uzyskiwania energii.

Wielką zaletą wirtualnych makiet jest również skrócony czas prezentacji oraz interaktywna, dynamiczna forma, która wciąga widzów i zachęca ich do aktywnego udziału. Dzięki temu nie nudzą się i nie dekoncentrują, a czas poświęcony na oglądanie i analizowanie przedstawionych podczas prezentacji metod produkcji stosowanych w danym zakładzie jest dobrze spożytkowany, gdyż odbiorcy mogą je w pełni zrozumieć.