W sprzedaży nieruchomości nowe technologie prezentacji mogą ułatwić i usprawnić komunikacje z klientami.

Prezentacja Power Point to przestarzałe narzędzie – teraz, by wizerunek firmy był nowoczesny, warto pomyśleć o wirtualnych, interaktywnych modelach do prezentacji inwestycji na dotykowych ekranach. Dlatego coraz częściej deweloperzy i agencje nieruchomości sięgają po wirtualne makiety architektoniczne, które pozwalają na wirtualne obejrzenie nieruchomości i sprawne wyszukanie konkretnego mieszkania za pomocą wyszukiwarki mieszkań. Co więcej, taka makieta umożliwia pokazanie np. widoku z okna czy nasłonecznienia! Dzięki temu prezentacja inwestycji czy zakładu jest prosta i efektowna, a przede wszystkim dostarcza klientowi szeregu informacji na temat wybranego lokalu.

Jak działa wirtualna makieta?

Makiety w tradycyjnym wydaniu już od dawna cieszyły się popularnością w branży nieruchomości. To niewątpliwie świetny sposób na budowanie wizerunku firmy, zwłaszcza gdy model wykonany jest precyzyjnie i estetycznie. Jednak postęp technologiczny zmienił rzeczywistość i wprowadził wirtualne makiety architektoniczne. Dzięki temu na ekranie dotykowego monitora można przejść spacerem po wirtualnym osiedlu i zobaczyć urządzone wnętrze mieszkania czy jego rozkład. Popularną opcją jest też możliwość zobaczenia widoku z okien mieszkania, a nawet nasłonecznienia w różnych porach dnia. W wirtualnej makiecie architektonicznej inwestycję można podziwiać pod różnym kątem i z różnych stron, a zebrane informacje wysłać na adres mailowy klienta.

Jakie korzyści przynosi stosowanie wirtualnej makiety?

Wirtualne makiety znacznie usprawniają sprzedaż lokali, które dopiero są w planach lub w budowie. Przede wszystkim pozwalają klientom na swobodne porównanie wielu mieszkań, gdzie można dokonać analizy lokalizacji mieszkania na piętrze czy osiedlu względem innych zabudowań. Intuicyjna obsługa wirtualnej makiety pozwala dotrzeć do klientów z różnych grup wiekowych i podać informacje w prosty i przejrzysty sposób.

Wykorzystanie wirtualnych technologii w celach marketingowych przyczynia się do wzrostu zainteresowania ofertą dewelopera. Wirtualne makiety ułatwiają komunikację sprzedawcy z klientami, usprawniając ich obsługę. Aplikacja posiada przeglądarkę mieszkań, w której możemy ustalić parametry wyszukiwania lokali: metraż, piętro, ilość pokoi, cenę itp. Nasze wirtualne makiety są zintegrowane z systemami sprzedażowymi deweloperów, co pozwala na określenie dostępności lokali w czasie rzeczywistym. Istotnym elementem jest także możliwość stworzenia bazy do zbierania istotnych informacji na temat oglądalności i wyborów klientów.

Wirtualna makieta architektoniczna to nowoczesne i intuicyjne narzędzie ułatwiające sprzedaż, a możliwość wykorzystania jednej aplikacji w wielu biurach sprzedaży dewelopera gwarantuje wysoki standard obsługi klienta, nieograniczoną dostępność oferty oraz stosunkowo niskie koszty realizacji.