Szukając dla siebie odpowiedniego mieszkania, inwestorzy przeglądają wiele ofert różnych deweloperów. Większość wystawionych na sprzedaż nieruchomości jest jeszcze na etapie budowy, dlatego często nie ma możliwości rzeczywistego obejrzenia budynku.

Czasami po przyjeździe na plac budowy okazuje się, że są tam jedynie fundamenty, które nie dają klientom pełnego wyobrażenia o tym, jak będzie prezentować się budynek po zakończeniu prac budowlano-wykończeniowych. Bazując jedynie na planach architektonicznych, deweloper nie miałby możliwości przemówienia do wyobraźni swoich klientów i zachęcenia ich do zakupu. Niewielu ludzi ma bowiem na tyle rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, aby bez problemów zwizualizować sobie wygląd gotowej inwestycji i mieszkania na podstawie rysunków technicznych.

Na szczęście z pomocą deweloperom przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiające stworzenie realnych wizualizacji budynku i jego wnętrz, a także wirtualnych makiet całego osiedla wraz z przeglądarką mieszkań, które można oglądać na ekranach urządzeń mobilnych: smartfonów, komputerów czy tabletów. Takie narzędzie to doskonałe wsparcie sprzedaży mieszkań, gdyż pozwala klientom zobaczyć inwestycję, jej otoczenie i wyrobić sobie o niej opinię.

Czym jest wirtualna makieta z wyszukiwarką mieszkań?

Mówiąc najprościej – wirtualna makieta jest to interaktywna, wirtualna prezentacja inwestycji, którą możemy obracać i dzięki której możemy wybierać mieszkania spełniające nasze kryteria. Cechy te wybieramy na przeglądarce mieszkań. Taką inwestycję można ją wygodnie oglądać na swoim smartfonie, a wybrane mieszkania porównywać. Jest to aplikacja przeznaczona do umieszczenia na stronie internetowej dewelopera. Dzięki niej wszystkie zainteresowane zakupem nowego lokum osoby mogą zapoznać się z osiedlem, a także zobaczyć, jak dany budynek będzie się prezentował z zewnątrz i jak wkomponowuje się w sąsiedztwo.

Wyszukiwarka mieszkań umożliwia obejrzenie wybranego przez klienta mieszkania, porównania go z innym i poznania jego specyfiki. Dzięki temu można zobaczyć, jaki widok rozpościera się z jego okien. To nowoczesne narzędzie umożliwia także przyjrzenie się dokładnemu rozkładowi pomieszczeń. Można nawet zobaczyć, jak będą wyglądać po urządzeniu (opcja „doll house”) i wybrać się na wirtualny spacer. Taka prezentacja sprzedawanych mieszkań doskonale pobudza wyobraźnię i zmienia odwiedzających stronę w klientów. Pozwala poczuć się tak, jakby było się w już wykończonych wnętrzach, dzięki czemu staje się często ostatecznym argumentem przemawiającym za zakupem danego lokalu.

Czym charakteryzuje się wirtualna makieta?

Aplikacja ta jest wyjątkowo łatwa w obsłudze. Została zaprojektowana w taki sposób, aby intuicyjnie, sprawnie, szybko i efektownie prezentować zaprojektowaną inwestycję na stronie internetowej dewelopera. Jest responsywna i lekka, dzięki czemu nie wymaga od użytkownika zainstalowania specjalnego oprogramowania. Można ją bardzo łatwo dodać do już istniejącej strony internetowej inwestycji albo zaadoptować do biura sprzedaży dewelopera. Zaletą wirtualnej makiety jest również połączenie z CRM, które umożliwia aktualizację dostępnych mieszkań w czasie rzeczywistym. 

Doskonałą propozycją dla deweloperów jest połączenie wirtualnej makiety z możliwością wysyłania maili i formularzy kontaktowych, a także wzbogacenie jej o opcję porównywania ze  sobą podobnych mieszkań. Taki zestaw narzędzi dostępny dla klientów na stronie internetowej to świetny sposób na reklamę inwestycji oraz zwiększenie sprzedaży.